Periyodik Bakım

Periyodik Bakım Hizmeti

Otomotiv teknolojilerinde her marka ve model araca hizmet verebilecek, uzman ve teknolojiyi kullkanmayı prensip edinmiş Portakal Otomotiv organizasyonumuz ile en uygun koşullarda hizmet vermeyi bir görev biliyoruz.

Her yaştaki tüm araç marka ve modelleri için
Üstün teknoloji ürünü arıza tespit ekipmanı
Değişim durumunda orijinal ekipman üreticisi standardında orijinal yedek parçalar
Aracınızın periyodik olarak kontrol edilmesi
Aracınızın sağlığı açısından azami önem taşımaktadır. Uzun vadede, belli aralıklarla aracınıza bakım yaptırmamanız durumunda, parçalarda ve sistemlerde yıpranma ve bozukluklar oluşabilir. Tabii ki aracınızda oluşabilecek bu arızalar, sürüş güvenliği açısından da ciddi bir tehdit oluşturacaktır. Aracınızın düzenli olarak periyodik bakımlarını yaptırmanız durumunda kazanacağınız en önemli avantajlar şunlar olacaktır:

Kesintisiz ve güvenli sürüş kontağı çevirirken ya da yolda giderken, “Acaba arabam çalışacak mı?”, “Yolda kalır mıyım?” gibi endişeleriniz asla olmaz.
Daha az masraf sürpriz ve kaçınılmaz tamir masrafları nedeniyle canınız sıkılmaz.
Yüksek ikinci el değeri bakımlı aracınızın, hem kolayca alıcı bulması, hem de yüksek fiyata satılması muhtemeldir.
Doğal olarak aracınıza bağımsız servislere bir alternatif olarak uygun fiyata kaliteli hizmet sunabilen ve orijinal parça kullanan bir serviste hizmet almak en büyük hakkınızdır.

Periyodik Bakım Servisi

Bir tamirhane görünümünden uzak, kurumsal standartlara uygun davranan servis ağımız üretici firma garantisi dolmuş her marka aracın tampondan tampona bakım ve onarımını en iyi şekilde yapmaktayız.

Portakal Otomotiv‘de teknoloji en ön planda tutularak, araç arızalarının tespitinde ve giderilmesinde Test Cihazları kullanılmaktadır

Portakal Otomotiv‘de aracınızın bakımlarında her türlü orijinal araç bilgilerine ve kontrol değerlerine bağlı kalınarak işlem yapılır.

Oto Periyodik Bakımlarda Neler Yapılır

  • Yağ filtresi değişimi
  • Hava filtresi değişimi
  • Polen filtresi değişimi
  • Yakıt filtresi değişimi
  • Motor yağı değişimi
  • Motor bakımı
  • Fren bakımı
  • Far ayarı
  • Ön takım kontrol

Genel chek-up işlemleri istisnasız her araç için yapılması gereken işlemlerdir.

Ancak tekrar belirtmek gerekir ki arabanızı kullanım şeklinize, arabanızı kullandığınız yere ve arabanızın bakımlarının düzenli yapılıp yapılmadığı gibi pek çok farklı değişkene göre bakım ihtiyaçları değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu sebepten yapılacak kesin değişimlerin dışında arabanızı kontrol edecek ustanın hem aracınızı iyi tanıyor olması hem de itinayla check-up işlemini yapıp size arabanızın durumunu söylüyor olması önemlidir.